logo
تحقیق و توسعه

امروزه فعالیتهای انجام شده در حوزه تحقیق و توسعه تاثیر مستقیمی بر نوآوری، بهره‌وری، کیفیت، سطح استاندارد زندگی، سهم بازار و نیز دیگر عواملی که در افزایش توان رقابتی سازمان‌ها موثر هستند، دارد.

واحد تحقیق و توسعه شرکت پایاکلاچ با کسب افتخارات و جوایز متعدد طی سالهای اخیر به عنوان یکی از فعال ترین شرکتهای گروه قطعات خودرویی عظام بشمار میرود که با دارا بودن پروانه تحقیق و توسعه از وزارت صنعت، معدن و تجارت و عضویت در انجمن تخصصی مراکز تحقیق و توسعه صنایع و معادن، اقدام به ثبت نام در سامانه تشخیص صلاحیت شرکتهای دانش بنیان نموده است.

واحد تحقیق و توسعه شرکت پایاکلاچ با سابقه بیش از 15 سال فعالیت در زمینه پروژه های تحقیقاتی، تکوین محصولات جدید، نوآوری و اختراع با بهره گیری از دانش روز دنیا و انتقال دانش فنی مجموعه سیستم انتقال قدرت شامل مجموعه دیسک، صفحه و بلبرینگ کلاچ خودروهای سبک، نیمه سنگین و سنگین از طریق قرارداد لیسانس شرکت Valeo و بومی سازی آن؛ توانمندی و قابلیت اجرای تمامی پروژه های افزایش سبد محصولات مشتریان حوزه های OE و After market را در داخل و خارج از کشور دارا می باشد.

برخی از نقاط قوت و قابلیتهای برجسته واحد تحقیق و توسعه شرکت پایاکلاچ در بخش های نرم افزار و سخت افزار بشرح مختصر ذیل می باشد:

نیروی کارشناسی مجرب:

نیروی انسانی به عنوان مهم ترین و کلیدی ترین سرمایه شرکت در این امور بوده که چابکی، نوآوری و شکوفایی روزافزون فعالیتها و پروژه های تحقیقاتی منوط به آن می باشد.

با حضور کارشناسان متخصص و کارامد در واحد مهندسی و تحقیق و توسعه که مسلط به علوم و دانش مرتبط با مکانیک و ارتعاشات، مکانیک خودرو و متالورژی میباشند، فعالیت در حوزه های ذیل امکان پذیر گردیده است:

  • طراحی محصول
  • مهندسی محصول و مدیریت تغییرات
  • تست و صحه گذاری در سطح سیستم مجموعه کلاچ
  • تست و صحه گذاری در سطح خودرو
  • مدیریت تکنولوژی در حوزه های فرایند تولید، کنترل و صحه گذاری
  • مدیریت دانش
  • خدمات پس از فروش و بازاریابی

همراهی دانش فردی کارشناسان با نرم افزارهای تخصصی در حوزه های مدلینگ و تحلیل مکانیزمها، شرکت پایاکلاچ را قادر به انجام پروژه هایی از نوع خدمات مهندسی برای مشتریان خودروساز داخلی نیز نموده است.

Benchmark room:

الگوبرداری از طرحهای برتر رقبا و بهره گیری از متدهای مهندسی معکوس یکی از روشهای تعریف شده در بخش مهندسی و تحقیق و توسعه شرکت پایاکلاچ جهت تحت کنترل و رصد دائمی رقبا در بازار رقابتی امروز می باشد که از طریق همکاری مشترک واحدهای فروش و بازاریابی و رضایت مشتری بصورت دوره ای صورت می پذیرد.

یکی از نقاط قوت این مجموعه استقرار اتاق الگوبرداری در کارخانه و در کنار خط تولید محصول می باشد که با در برداشتن محصولات اصلی تمامی برندهای مطرح و پیشرو بازار داخل در کنار محصولات جاری شرکت پایاکلاچ در خود، شرایط مقایسه، تست و الگوبرداری از نقاط قوت محصولات را فراهم می آورد.

اتاق الگوبرداری شرکت پایاکلاچ، با حضور مدیریت ارشد مجموعه قطعات خودرویی عظام در سال 1395 بصورت رسمی افتتاح گردید.

کارگاه مهندسی (Workshop) :

یکی از اهداف تعریف شده برای فعالیتها و پروژه های تحقیقاتی شرکت پایاکلاچ، فراهم نمودن شرایط مونتاژ و دمونتاژ مجموعه سیستم انتقال قدرت در کارخانه جهت بررسی جامع و تخصصی قطعات دیسک و صفحه کلاچ خودرو توسط دستگاههای تست تخصصی در آزمایشگاه کنترل کیفیت شرکت پایاکلاچ و انجام تغییرات در آن بوده است تا از این طریق ارائه خدمات مهندسی به مشتریان از قبیل نمونه سازی و تست قطعات تغییر یافته و بررسی شرایط کارکرد خودرو و همچنین تست محصولات در حالات مختلف بصورت کامل و در یک مجموعه صورت پذیرد.

این ماموریت با چشم انداز ارائه خدمات فنی و ساخت نمونه های اولیه اجزاء سیستم انتقال قدرت خودروهای سبک و نیمه سنگین جهت بهبود شرایط عملکرد خودرو، تعریف و اجرا گردیده است.

تمامی فعالیتهای مرتبط با این حوزه توسط کارشناسان طراحی و مهندسی ساخت و با بهره گیری از امکانات داخل شرکت صورت می پذیرد.

تست و صحه گذاری در سطح سیستم کلاچ:

تعریف رویه تست و صحه گذاری محصولات جدید و یا تغییر یافته یکی از فرایندهای موجود در بخش طراحی و مهندسی می باشد که با استفاده از دانش فنی شرکت Valeo و تجربه اجرای پروژه های متعدد محصولی با مشتریان در این مجموعه نهادینه گردیده است.

مراحل بررسی، تایید و صحه گذاری تمامی قطعات منفصله و محصول بصورت مدون و در قالب Design Validation Plan مشخص و شفاف گردیده است تا مسیر اجرای پروژه های تکوین محصولات جدید در بخش کنترل کیفیت، عملکرد و دوام محصولات نظام مند و سیستماتیک طی گردد.

تست و صحه گذاری در سطح خودرو:

واحد تحقیق و توسعه و مهندسی شرکت پایاکلاچ با دارا بودن سابقه درخشان و طولانی در اجرای پروژه های مشترک با مشتریان خودروساز داخلی و بدلیل مجهز بودن به پیشرفته ترین تجهیزات تست تخصصی مجموعه دیسک و صفحه کلاچ در منطقه خاورمیانه و برگزاری دوره های آموزشی تست های تخصصی سیستم انتقال قدرت، به عنوان تنها شرکت داخلی قادر به انجام تستهای صحه گذاری در سطح خودرویی می باشد.


تماس با ما

کارخانه :

 

 رشت ، شهر صنعتی ، بلوار صنعت 2 - خیابان سوم

تلفن:  9-31883285-013

داخلی واحد رضایت مشتریان: 1116 - 1112

داخلی واحد انتظامات: 1030

داخلی دفتر مدیریت: 1002

کدپستی :   4337188497

آدرس دفتر مرکزی:

 

 

تهران انتهای اتوبان خرازی بعد از شهرک شهید باقری

تلفن: 49751500-49751600-021

داخلی گروه تعلیق: 1080

خرید داخلی: 2274-2264

خرید خارجی:   013-31884203 داخلی 1007

 

گروه محصولات
عضویت در خبرنامه